پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
۰

ظریف: خطرات رژیم صهیونیستی را در سازمان همکاری اسلامی تشریح می‌کنم

يکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴
وزیر امور خارجه گفت: در نشست سران سازمان همکاری اسلامی مواضع جمهوری اسلامی درباره فلسطین و خطرات رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام را تشریح خواهم کرد.
ظریف: خطرات رژیم صهیونیستی را در سازمان همکاری اسلامی تشریح می‌کنم
به گزارش خدمت؛ فارس نوشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به جاکارتا پایتخت اندونزی در جمع خبرنگاران اعزامی درباره هدف از این سفر عنوان کرد: حدود یک سال است که از سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری اجلاس ویژه سران درباره بحث فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین درخواست صورت گرفته و لذا این اجلاس بعد از یک سال به همت دولت اندونزی تشکیل شده که ما از این اقدام به موقع و ضروری آنها سپاسگزاریم.

وی ادامه داد: ما نیز براساس مبانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی مواضع خود را درباره فلسطین و سیاست‌های رژیم صهیونیستی و بی‌توجهی به خطراتی که این رژیم برای جهان اسلام ایجاد کرده، نکاتی را مطرح خواهیم کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: در گفت‌وگو با مقامات اندونزیایی درباره نحوه همکاری در سازمان همکاری اسلامی و روش‌های بهبود روابط صحبت خواهیم کرد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه ما در یک اجلاس بین‌المللی هستیم و بیشتر تمرکز همه دوستان بر پیگیری موضوعات بین‌المللی است ولی از فرصتی که پیدا خواهد شد برای پیشبرد روابط دوجانبه با اندونزی استفاده خواهیم کرد.

ظریف در عین حال خاطرنشان کرد که مناسبات تهران و جاکارتا در یک سال گذشته جهش قابل توجهی داشته است.
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه این سفری طولانی خواهد بود، افزود: علاوه بر اندونزی از سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزیلند و استرالیا نیز بازدید خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در تایلند در نشست مجمع گفتگوی همکاری آسیایی شرکت و دیدارهای دوجانبه با مقامات این کشور خواهم داشت. در سایر کشورها درباره همکاری‌های سیاسی اقتصادی و همکاری در جهت مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی بحث و گفت‌وگو خواهم کرد.
کد مطلب: 40101
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟