يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
۰

تشریح ماجرای شلیک به سوخوی 24 توسط ترکیه از زبان خلبان نجات یافته

پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷
خلبان نجات‌یافته روس احتمال نقض حریم هوایی ترکیه از سوی جنگنده روس را بعید دانست و تاکید کرد که ترک‌ها قبل از شلیک به ما هشدار ندادند.
تشریح ماجرای شلیک به سوخوی 24 توسط ترکیه از زبان خلبان نجات یافته
به گزارش خدمت؛ میزان به نقل از العالم نوشت: خلبان نجات یافته روس که بعداز سرنگونی هواپیمایش توسط ترکیه با چتر نجات فرود آمد، در گفتگو با شبکه " روسیا 1" گفت "هرگز، چنین چیزی بعید است؛ حتی برای یک ثانیه، به ویژه اینکه ما در ارتفاع 6 هزار متری پرواز می‌کردیم و هوا روشن بود و پرواز حتی در لحظه انفجار موشک هم تحت کنترل من بود، به خوبی نگاه کردم، حتی بر روی نقشه و نیز بر روی زمین که مرزها کجا بود و ما کجا هستیم".

وی تاکید کرد که حتی خطر ورود به ترکیه نیز وجود نداشت.

این خلبان روس همچنین با بیان اینکه هیچ هشداری از سوی ترکیه درباره نقض حریم هوایی این کشور دریافت نشد، گفت: در واقع هیچ هشداری داده نشد؛ نه از طریق بی‌سیم و نه از طریق تصویری. به هیچ وجه تماسی از طرف ترکیه با ما گرفته نشد، از این رو، ما در وضعیتی عادی، داخل مسیر نظامی شده بودیم.

این خلبان روس تمایل خود را برای ادامه خدمت درنیروی هوایی روسیه اعلام کرد و گفت: طبعاً، بی‌صبرانه منتظرم که بعد از ترخیص از بیمارستان، فوراً به خدمت در نیروی هوایی بازگردم و از مسئولان می‌خواهم که مرا در این پایگاه نگاه دارند؛ زیرا من ملزم به ادای دین به رئیس خود هستم(منظوروی انتقام از خلبان دیگری بود که درحادثه سرنگونی هواپیما کشته شد).

ترکیه مدعی است که جنگنده روس، حریم هوایی آن کشوررا نقض کرده است و ده‌بار به هواپیمای روس هشدار داده است؛ این درحالی است که وزارت دفاع روسیه با دلیل اعلام کرده است که جنگنده " سوخو– 24 " حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده و هیچ هشداری از سوی ترکیه دریافت نکرده است.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه از موفقیت در عملیات نجات خلبان جنگنده روسی که ترکیه آن را سرنگون کرد، خبرداد.

"سرگئی شویگو" وزیر دفاع روسیه گفت که خلبان جنگنده روس که درجریان عملیات مشترک نیروهای ویژه روسیه و سوریه نجات یافت، زنده است و به پایگاه "حميميم" منتقل شده است.
کد مطلب: 32257
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟