چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 Sep 2020
۰

جزئیات تشریح اجساد حادثه منا/ فوت ۲۰ حاجی جدای از حادثه منا

سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۵
معاون پزشکی قانونی استان تهران در مورد جزئیات بررسی اجساد حجاج قربانی حادثه منا توضیح داد.
جزئیات تشریح اجساد حادثه منا/ فوت ۲۰ حاجی جدای از حادثه منا
به گزارش خدمت؛ دکتر علی‌بخشی در نشست خبری روز سه‌شنبه در مورد جزئیات پرونده قربانیان منا در پزشکی قانونی تهران، گفت: در روزهای اول آمار درستی نداشتیم، اما تمام همکاران را به صورت آماده‌باش نگه داشتیم تا اینکه در ۵ مرحله متوفیان از عربستان به ایران آمدند.

وی افزود: برخی از اجساد به دلیل فساد، نعش قابل بررسی نبودند، به همین علت با استفاده از روش‌های آزمایشگاهی و نمونه‌برداری DNA توانستیم ۱۴۴ جواز دفن در تهران و ۲۲۲ جواز دفن در ۱۷ استان دیگر صادر کنیم؛ ۲۲ جسد هم مجهول هستند، برای همین از خانواده‌هایی که عزیزانشان مفقود هستند خواستیم DNA خود را در اختیار پزشکی قانونی قرار دهند و قرار است یک هیات ۵ نفره به عربستان اعزام شده و نمونه‌ها را مطابقت دهند که هنوز این کار انجام نشده است.

معاون اجرایی پزشکی قانونی تهران گفت: به غیر از ۳۸۸ جسد، ۲۰ جسد دیگر که ربطی با حادثه منا نداشتند برای ما آمد که سه نفر از این افراد در حادثه جرثقیل و مابقی در حوادث غیر حادثه‌‌ای فوت کرده بودند؛ یک مورد هم مصدوم داشتیم که بعد از ورود به ایران فوت کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد در میان اجساد مجهول‌الهویه افراد غیر ایرانی باشند، گفت: امکانش ضعیف است.

علی‌بخشی همچنین اظهار داشت: تمامی اقدامات پزشکی قانونی در مورد قربانیان منا رایگان انجام شده است؛ این در حالی است که یک آزمایش ژنتیک در بخش خصوصی، بیش از ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

منبع: مهر
کد مطلب: 29231
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟