يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

موگرینی: انتظار نداشته باشید یک ایرانی و یک ایتالیایی مذاکره سردی داشته باشند + تصاویر

جمعه ۱۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۲
فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با سی‌ان‌ان به بحث داغی که با وزیرخارجه ایران داشته، واکنش نشان داد.
موگرینی: انتظار نداشته باشید یک ایرانی و یک ایتالیایی مذاکره سردی داشته باشند + تصاویر
به گزارش خدمت به نقل از جام نیوز؛ فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با سی‌ان‌ان به بحث داغی که با وزیرخارجه ایران داشته، واکنش نشان داد.

فدریکا موگرینی به کریستین امانپور، مجری بی بی سی، گفت: انتظار نداشته باشید وقتی یک ایرانی و ایتالیایی مذاکره می‌کنند، گفتگوی سردی داشته باشند؛ بلکه بحث "داغی" در خواهد گرفت؛ اما با این وجود دو طرف احترام متقابل را حفظ کرده‌اند.بی بی سی نوشته است: این گفتگوی داغ که واکنش فراوانی در شبکه‌های اجتماعی به‌همراه داشته، در مهمانی شامی اتفاق افتاده که خانم موگرینی مهمان آقای ظریف به صرف غذای ایرانی بوده است.

اما در خبری که پیش از این منتشر شده بود نشان می‌دهد که وزیرخارجه روسیه هم در جلسه حضور داشته است.ظریف در واکنش به تهدید فدریکا موگرینی در نشست که در مقابل مخالفت ایران با برداشته نشدن تحریم‌های تسلیحاتی گفت: «پس برویم خانه‌هایمان.» می‌گوید: «هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید!» که در این لحظه سرگئی لاوروف نیز با اشاره دست می‌گوید، «و یک روس را!».

کاترین رای سخنگوی خانم موگرینی در صفحه شخصی خود عکسی از گفتگوی تند دکتر ظریف با موگرینی منتشر کرده در این باره گفت: روابط صادقانه بر اساس احترام متقابل است.
کد مطلب: 23538
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود