جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 Sep 2021
۱
۰

بازتاب تجمع عاشوراييان در رسانه‌هاي خارجي

چهارشنبه ۹ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۳۷
خبرگزاري آلمان كه در مقابل آغاز راهپيمايي ميليوني مردم ايران سكوت كرده بود در ادامه با شكست اين سكوت، حضور عظيم مردم ايران را صدها هزاران نفري خواند.
بازتاب تجمع عاشوراييان در رسانه‌هاي خارجي

به گزارش "خدمت"، خبرگزاري فرانسه به تظاهرات مردم سراسر ايران در واكنش به بي‌حرمتي فتنه‌انگيزان روز عاشورا اشاره كرد و با دولتي جلوه دادن اين تجمع ميليوني اعلام كرد كه صدها هزار تن از طرفداران دولت ايران در شهرهاي مهم اين كشور به خيابان‌ها آمدند.
اين خبرگزاري غربي در ادامه اعلام كرد: تلويزيون ايران جمع عظيمي از مردم را نشان مي‌داد كه به سمت قسمت مركزي شهر از جمله ميدان انقلاب تهران حركت مي‌كردند با سردادن شعارها و حمل پلاكاردهايي، حمايت خود از جمهوري اسلامي ايران و رهبري را نشان مي‌دادند.
گزارش‌ها حاكي از آن است كه لحظه به لحظه به جمعيت عظيم مردم تهران در خيابان‌هاي منتهي به خيابان انقلاب و آزادي افزوده مي‌شود. 

به "خدمت" به نقل از پايگاه شبكه تلويزيوني المنار لبنان، اين تظاهرات از شش مسير در مناطق اصلي شهر تهران آغاز شد و تظاهركنندگان به سمت ميدان انقلاب حركت كردند و در آن ميليون ها نفر از اقشار مختلف مردم شركت داشتند.
تظاهركنندگان تصاوير بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و رهبر معظم انقلاب اسلامي را در دست داشتند و شعارهايي حسيني سردادند و آشوبگران و هتك حرمت كنندگان به مقدسات ديني در روز عاشورا را محكوم كردند.
المنار افزود: همه شهرها در سراسر جمهوري اسلامي ايران روز سه شنبه شاهد تظاهرات مردمي در محكوميت آشوبگران بود. 

به گزارش "خدمت"، خبرگزاري آلمان كه چند ساعت پس از آغاز راهپيمايي مردم شهرهاي مختلف ايران از جمله شهر تهران سرانجام مجبور شد سكوت خود را بشكند، حضور گسترده اقشار مختلف مردم ايران را كه در واكنش به هتك حرمت روز عاشورا به خيابان‌ها آمدند، تظاهراتي دولتي قلمداد كرد.
اين خبرگزاري بدون اشاره به حضور ميليوني مردم سراسر ايران، با بيان اينكه "هواداران رئيس جمهوري ايران تظاهران كردند " افزود كه "صدها هزار نفر از هواداران «محمود احمدي‌نژاد» رئيس جمهوري ايران امروز چهارشنبه با نظارت دولت در نقاط مختلف كشور عليه مخالفان تظاهرات كردند ".
اين خبرگزاري افزود كه "تلويزيون رسمي ايران تصاويري از تظاهرات بسياري از شهرهاي ايران به نمايش گذاشت كه در حمايت از رئيس جمهوري و عليه مخالفان شعار مي‌دادند ".
در عين حال اين خبرگزاري تظاهرات گسترده مردم تهران را ده‌ها هزاران نفري خواند و بدون اشاره به خشم مردم ايران از هتك حرمت عاشوراي حسيني، تلاش كرد آن را تظاهراتي صرفا در حمايت از دولت نشان دهد. 

به گزارش "خدمت"، شبكه الجزيره قطر به انعكاس تظاهرات ميليوني مردم ايران در قبال هتك‌حرمت فتنه‌انگيزان عليه مقدسات در روز عاشوراي حسيني (ع) پرداخت و گزارش داد كه دهها هزار نفر از مردم ايران در مناطق مختلف ايران در تظاهرات امروز شركت كردند.
بنابر اين گزارش، تظاهركنندگان همچنين خواستار مجازات سران مخالفان نظام به خاطر دامن زدن به ناآرامي‌ها و فتنه‌انگيزي شدند. 

به گزارش "خدمت"، شبكه تلويزيوني العربيه كه طي روزهاي پس از برگزاري انتخابات از كوچكترين تجمع‌ها به صورت گسترده استقبال كرده و با گزارش‌هاي مكرر به پخش اخبار داخلي ايران مبادرت مي كرد، امروز كه تا ساعاتي پس از برگزاري تظاهرات مقابل حضور چند ميليوني ملت ايران در خيايان ها و ميدان‌هاي شهر تهران سكوت اختيار كرده بود، اين سكوت را شكست و سرانجام به حضور گسترده مردم ايران در راهپيمايي امروز اعتراف كرد.
شبكه العربيه وابسته به عربستان سعودي كه سياست و خط مشي ضد ايراني را در اخبار و گزارش‌هاي خود دنبال مي‌كند، لحظه به لحظه اخبار مربوط به اغتشاشگران را با خبرهاي فوري و با جهت‌دهي خاص دنبال مي كرد.
خبرنگار العربيه با ناديده گرفتن تظاهرات ميليوني و مردمي ملت ايران سعي كرد تنها اين تظاهرات را تجمعي دولتي قلمداد كند و تاكيد كرد كه اين تظاهرات با حمايت دولت برگزار شده است. 

به گزارش "خدمت" ،رويترز در گزارشي نوشت: دهها هزار نفر در شهرهاي مختلف ايران امروز سوگند وفاداري با نظام اسلامي در ايران ياد كردند و رهبران مخالفان را به ايجاد ناامني در اين كشور اسلامي متهم كردند.
اما اين خبرگزاري كه در گزارش خود سعي كرد حضور ميليوني مردم ايران را فقط در حد دهها هزار نفر مخابره كند، به برخي حواشي روزهاي گذشته و نامربوط به راهپيمايي امروز اشاره كرد.
کد مطلب: 2289
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟
حسین
بسیار بد