شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - 19 Jun 2021
۰

آغاز رزمایش توپخانه‌ای کره شمالی در نزدیکی آب‌های مورد مناقشه با کره جنوبی

پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰
کره شمالی چهارشنبه شب رزمایش توپخانه‌ای خود را با مشارکت نیروهای نظامی و استفاده از مهمات جنگی در نزدیکی مرز دریایی با کره جنوبی آغاز کرد.
آغاز رزمایش توپخانه‌ای کره شمالی در نزدیکی آب‌های مورد مناقشه با کره جنوبی
به گزارش خدمت به نقل از ایرنا؛ این رزمایش در سواحل دریای زرد و در نزدیکی آب‌های مورد مناقشه با همسایه جنوبی برگزار می‌شود و بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مدت زمان انجام آن سه روز اعلام شده است.

خبرگزاری یونهاپ در گزارشی شروع این رزمایش را ساعت 21 چهارشنبه شب اعلام کرد و یادآور شد که بالغ بر 130 گلوله توپ از سوی توپخانه‌های کره شمالی به داخل دریای زرد شلیک شده است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که تمامی گلوله‌های شلیک شده با فاصله زیاد با مرز کره جنوبی به داخل دریا فرود آمده و وارد خاک کره جنوبی نشده‌اند.

«بائنگ نیونگ» و «یئون پیونگ» دو جزیره متعلق به کره جنوبی است که در نزدیک محل رزمایش واقع شده، اما خبرگزاری رسمی این کشور تایید کرد که هیچ‌یک از گلوله‌های شلیک شده حتی به نزدیکی این جزایر هم نرسیده‌اند.

این موضوع نشان دهنده آن است که کره شمالی با دقت خاصی در حال انجام این رزمایش و جلوگیری از بروز هرگونه تنش با همسایه جنوبی است.

گفته می‌شود، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز بر انجام این رزمایش نظارت مستقیم دارد.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز با اعلام اینکه رزمایش نظامی کره شمالی در این زمینه در پیامی از طریق خط تلفن مستقیم نظامی به اطلاع سئول رسانده شده، از آماده باش کامل نیروهای نظامی کشورش در مرز دو کره در دریای زرد خبر داده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که کره جنوبی آمادگی کامل دارد به هرگونه اقدام تحریک آمیز پیونگ یانگ در آبهای خود با قدرت پاسخ دهد.

انجام این مانور نظامی در حالی صورت می‌گیرد که پیونگ یانگ روز شنبه - 19 اردیبهشت - اقدام به پرتاب یک موشک بالستیک زیردریایی و متعاقب آن اقدام به شلیک سه موشک از نوع کروز کشتی به کشتی کرد که این موضوع باعث بروز تنش لفظی شدید میان دو همسایه شد.

این اقدام کره شمالی واکنش تند کره جنوبی را در پی داشت و مقامات سئول طی روزهای اخیر مواضع تندی نسبت به این اقدام پیونگ یانگ اتخاذ کردند.

آزمایش موشک بالستیک کره شمالی با قابلیت پرتاب از زیردریایی حتی باعث شد «پارک گئون هی» رئیس جمهور کره جنوبی از آن به عنوان «چالش جدی» برای امنیت و ثبات منطقه شبه جزیره کره نام ببرد.

به گزارش رویترز، کره شمالی سال گذشته نیز رزمایش مشابهی در این آبها انجام داده و حتی بیش از 100 گلوله به سوی آب های کره جنوبی شلیک کرده بود که البته با پاسخ کره جنوبی با شلیک گلوله های بیشتری به سوی شمال مواجه شد.
کد مطلب: 20122
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟