جان کری: با برقراری آتش بس 5 روزه در یمن موافق هستیم.

17 ارديبهشت 1394 ساعت 18:03

وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر همتای عربستانی خود با تاکید بر راه حل سیاسی برای حل بحران یمن گفت: با برقراری آتش بس 5 روزه در یمن موافق هستیم.به گزارش خدمت به نقل از ایرنا؛ جان کری، موافقت کشورش با برقراری آتش بس پنج روزه در یمن را اعلام کرد و افزود: اگر جنبش انصارالله موافقت کند، این آتش بس قابل تمدید خواهد بود.

وی در مورد زمان آغاز این آتش بس در صورت موافقت گروه های یمنی گفت: این مساله طی روزهای آینده و در نشست پاریس بررسی می شود.
کری یادآورشد که عربستان و آمریکا از اعزام نیروی زمینی به یمن سخن نمی گویند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان نیز گفت: ما پیشنهاد آتش بس 5 روزه را در یمن مطرح کردیم و این آتش بس در صورت موافقت انصارالله باید در همه نقاط یمن اجرا شود.
این مقام سعودی مدعی شد که هدف از این آتش بس امداد رسانی به مردم یمن است.

این در حالی است که جنگنده های عربستانی بارها کاروان های امدادی و کمک رسانی و کامیون های حامل مواد غذایی و دارویی را در یمن بمباران کرده اند و از فرود هواپیماهای حامل کمک های انسان دوستانه برای مردم یمن در فرودگاه های این کشور فقیر عربی جلوگیری کرده اند.

وزیر خارجه آمریکا امروز در ریاض با عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن دیدار کرد و ابراز امیدواری کرد به زودی وی را در صنعا ببیند.


کد مطلب: 19838

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/19838/جان-کری-برقراری-آتش-بس-5-روزه-یمن-موافق-هستیم

خدمت
  http://www.khedmat.ir