يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
۰

کشتی مرسک لحظاتی پیش آزاد شد

پنجشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲
یک منبع آگاه در سازمان بنادر و کشتیرانی اعلام کرد که کشتی مرسک لحظاتی پیش آزاد شد.
کشتی مرسک لحظاتی پیش آزاد شد

به گزارش خدمت؛ این منبع آگاه اعلام کرد که در مورد جزییات آزادی این کشتی تا ساعتی دیگر بیانیه ای از سوی سازمان بنادر و کشتی رانی صادر می شود.

یک کشتی تجاری متعلق به شرکت خطوط کشتیرانی مرسک (مرسک شیپینگ لاین) در روز 28 آوریل (سه شنبه هشتم اردیبهشت) بر اساس حکم دادگاه در پی دادخواهی و شکایت خصوصی در ارتباط با بدهی این کشتی به شرکت های ایرانی در آب های ایران توقیف شده بود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک در بیانیه ای اعلام کرد بود: روند قضایی این پرونده در سال های گذشته طی شده و طرف های دعوا نیز در جلسات متعدد دادگاه شرکت کرده و مدارک خود را ارائه داده اند؛ حتی نسبت به تصمیم های اولیه دادگاه تقاضای فرجام خواهی کرده بودند.

در این بیانیه تاکید شده است: در سال جاری میلادی حکم نهایی دادگاه شامل محکومیت به پرداخت غرامت علیه شرکت کشتیرانی «مرسک شیپینگ لاین» صادر شد.
سفارت جمهوری اسلامی در کپنهاگ تاکید کرد: اقدام مسئولان ایران در این ارتباط بر اساس قوانین و مقررات کشور و مطابق با قوانین و معیارهای بین المللی بوده است.
بر اساس این بیانیه، به طور طبیعی این کشتی پس از تسویه حساب دیون و بدهی ها توسط شرکت کشتیرانی مرسک، اجازه خواهد داشت مسیر خود را از آب های ایران به طرف مقصد نهایی ادامه دهد.

سفارت ایران همچنین اعلام کرد که خدمه این کشتی در سلامت کامل هستند و در محل مناسبی مستقر شده اند؛ هیچ محدودیتی برای دسترسی کنسولی آنان وجود ندارد و در صورت نیاز یا درخواست، این دسترسی فراهم می شود.

سفارت ایران در دانمارک تاکید کرد که بر اساس اطلاعات دریافتی، تماس بین مالکان کشتی و شاکیان پرونده برای حل و فصل موضوع برقرار شده است.

در این راستا تاکنون، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده اند که در توقیف کشتی یادشده هیچ دلیل یا ملاحظه سیاسی یا امنیتی وجود نداشته و این اقدام تنها اجرای حکم دادگاه در یک مناقشه تجاری بین دو طرف خصوصی بوده است.

پیش از این نیز محمد سعیدنژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در گفت وگو با ایرنا اعلام کرده بود که شکایت حقوقی یک شرکت خصوصی منجر به صدور حکم قضایی دادگاه در تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته برای توقیف اموال متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) شده بود.
منبع: ایرنا
کد مطلب: 19818
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟