يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
۰

از انتقاد رژیم صهیونیستی تا بی تأثیر خواندن انتقال موشک اس-300 به ایران بر مذاکرات هسته ای از سوی امریکا

سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹
در حالیکه رژیم صهیونیستی از تصمیم روسیه برای لغو محدودیت ارسال سلاح های اس-300 به ایران انتقاد کرد، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که مقام های آمریکایی گمان نمی کنند تصمیم روسیه برای انتقال سامانه موشکی به ایران، به همکاری طرف های مذاکرات هسته ای جاری با تهران تاثیری داشته باشد.
از انتقاد رژیم صهیونیستی  تا بی تأثیر خواندن انتقال موشک اس-300 به ایران بر مذاکرات هسته ای از سوی امریکا

به گزارش خدمت به نقل از ایرنا؛ خبرگزاری روسیا سگودنیا از انتقاد رژیم صهیونیستی از تصمیم روسیه برای لغو محدودیت ارسال سلاح های اس-300 به ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری روسیا سگودنیا؛ یوال اشتاینتس وزیر امور بین المللی و راهبردی و تجسسی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تصمیم روسیه را برای لغو ممنوعیت تحویل تسلیحات پدافند هوایی اس-300 به ایران را محکوم کرد.
این در حالی است که به گزارش رویترز؛ جان کری بیان داشته است که مقام های آمریکایی گمان نمی کنند تصمیم روسیه برای انتقال سامانه موشکی به ایران، به همکاری طرف های مذاکرات هسته ای جاری با تهران تاثیری داشته باشد. «ماری هارف» روز دوشنبه در یک نشست خبری همچنین افزود: جان کری وزیر خارجه آمریکا نگرانی واشنگتن در این خصوص را با سرگئی لاوروف همتای روس خود در میان گذاشته است.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز دوشنبه دستوری را صادر کرد که بر اساس آن محدودیت تحویل سلاح های اس-300 به ایران لغو می شود.
رویترز افزود: با این دستور، روسیه راه را برای انتقال سامانه موشکی به ایران هموار و کار مبادله نفت در برابر کالا را نیز آغاز کرد؛ این امر حاکی از آن است که مسکو احتمالا در رقابت برای سود بردن از لغو نهایی تحریم های علیه ایران وارد عمل شده است.
رییس جمهوری روسیه طی دستوری ممنوعیت انتقال ترانزیتی و تحویل تسلیحات اس-300 به ایران را که در سال 2010 با دستور دمیتری مدودیف رییس جمهوری وقت روسیه اعمال شده بود را لغو کرد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم به دنبال این دستور رییس جمهوری روسیه گفت: بیانیه سوییس و توافق در مورد برنامه هسته ای ایران امکان لغو تحریم فروش اس-300 به این کشور را فراهم کرد.

روسیه در سال 2007 میلادی قراردادی را در زمینه فروش سامانه دفاع ضدموشکی اس-300 به ارزش حدود 800 میلیون دلار با ایران امضا کرد، اما دمیتری مدودیف رییس جمهور وقت روسیه تابستان 2010 به دنبال قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت سازمان ملل با امضای دستوری از تحویل این سامانه به کشورمان جلوگیری کرد.
کد مطلب: 18978
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟