روحانی ۳۱شهریور عازم نیویورک می‌شود

15 شهريور 1392 ساعت 13:35

حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ۳۱ شهریور ماه راهی مقر این سازمان در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا خواهد شد.حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد 31 شهریور ماه راهی مقر این سازمان در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا خواهد شد.

این اولین سفر روحانی در کسوت ریاست جمهوری به ایالات متحده برای حضور در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد محسوب می‌شود.

حضور در افتتاحیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در روز صبح سه شنبه (2 مهرماه) آغاز می‌شود، اولین برنامه روحانی در نیویورک خواهد بود و پس از آن در دو نوبت روسا و مقامات بلند پایه کشورها سخنرانی خواهند کرد.

مطابق برنامه از پیش تعیین شده روحانی در بامداد سوم مهرماه و در جمع سران کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد به سخنرانی خواهد پرداخت.

همچنین روحانی در روز اجلاس خلع سلاح اتمی که در روز چهارم مهرماه برگزار خواهد شد، به عنوان رییس جنبش غیر متعدها سخنرانی خواهد کرد.

قرار است روحانی در جمع وزاری خارجه عضو جنبش عدم تعهد نیز سخنرانی داشته باشد.

برنامه‌های جنبی دیگری در حاشیه سفر روحانی به سازمان ملل متحد پیش بینی شده است که می توان به دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا و همچنین ملاقات دو جانبه با سران کشورهای حاضر در اجلاس اشاره کرد.

سفر روحانی به ایالات متحده آمریکا نزدیک به 6 روز به طول خواهد انجامید و وی پنجم مهرماه به تهران باز خواهد گشت.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد رکن اصلی، جهانی و مشورتی سازمان ملل متحد است. کلیه کشورهای عضو در این مجمع شرکت دارند و هر عضو سازمان ملل متحد در مجمع دارای یک حق رای است.

مجمع عمومی به طور منظم دوره‌های اجلاسیه سالیانه خود را از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه تشکیل می‌دهد.

193 کشور در سازمان ملل عضویت دارند که قرار است در این نشست روسای جمهور و وزیران خارجه و سایر مقامات این کشورها حضور یابند و دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات مختلف بین‌المللی مطرح می‌کنند.

در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، ایران در هر هفت سال در سطح ریاست جمهوری دراین نشست شرکت کرد.


کد مطلب: 15831

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/15831/روحانی-۳۱شهریور-عازم-نیویورک-می-شود

خدمت
  http://www.khedmat.ir