يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روند

شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
سفیر ایران در عراق، همزمان با تبریک عید سعید قربان به‌ کردها اعلام کرد که‌ کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به‌شمار می‌روند که‌ روابط دیرینه‌ای با آن‌ها داریم.
کردهای عراق یکی از مهمترین متحدان ایران به شمار می‌روند
به‌ گزارش خدمت؛ ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با شکبه‌ خبری روداو فرا رسیدن عید سعید قربان را به‌ کردهای عراق تبریک گفت.

وی در ادامه‌ سخنان خویش درباره‌ رفراندوم در اقلیم کردستان عراق گفت: نکته‌ واضح و مبرهن این است که‌ جمهوری اسلامی ایران از قانون اساسی و عراق متحد پشتیبانی می‌کند.

وی تاکید کرد: اقلیم کردستان و بغداد به‌ هرگونه‌ توافقی دست یابند ایران از آن تماما پشتیبانی خواهد کرد.

سفیر ایران در عراق که‌ در حاشیه‌ نماز عید سعید قربان در یکی از حسینیه‌‌های بغداد سخن می‌گفت، افزود: کردهای عراق یکی از بهترین متحدان و دوستان جمهوری اسلامی ایران به‌ درازای تاریخ بودند، ما به‌ آنان درود می‌فرستیم و آرزوی خوشبختی برای مردم اقلیم داریم و این عید سعید را هم به‌ همه‌ آن‌ها تبریک می‌گوئیم.

وی در در جواب به‌ این پرسش که‌ درباره‌ انتقال داعشی‌ها از مرز لبنان به‌ منطقه‌ دیرالزور چه‌ نظری دارید، گفت: هر دو کشور عراق و سوریه‌ روابطی حسنه‌ با یکدیگر دارند و هر دو هم گرفتار تروریست‌های داعش شدند؛ هر دو کشور هم سعی می‌کنند هر چه‌ زودتر مردمان کشور خویش را از چنگال این تروریست‌ها رها کنند. ایران مثل گذشته‌ از هر دو کشور سوریه‌ و عراق قویا پشتیبانی می‌کند و مردم خود این کشورها هم به‌ خوبی آگاهند که‌ چه‌ کسی از آن‌ها دفاع کرده‌ است.

ایرج مسجدی تاکید کرد: این‌گونه‌ مباحث هیچ تاثیری بر فرآیند آزادسازی مناطق تصرف شده‌ توسط داعش در سوریه‌ و عراق ندارد. نکته‌ مهم اینجاست که‌ ما باید تمامی همت خویش را متوجه‌ این مسئله‌ کنیم که‌ داعش هر چه‌ زودتر نابود و پاکسازی شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 77557
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید