سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

هاشمی: وزارت ورزش از رای دیوان تمکین نکند، فدراسیون جهانی ورود می‌کند/ مجامع جهانی من را به‌عنوان رئیس می‌شناسند

سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
سیدمهدی هاشمی اعلام کرد که فدراسیون تیراندازی آسیا و جهان، با گذشت ۷ ماه از معرفی سرپرست، وی را به‌عنوان رئیس می‌شناسند.
هاشمی: وزارت ورزش از رای دیوان تمکین نکند، فدراسیون جهانی ورود می‌کند/ مجامع جهانی من را به‌عنوان رئیس می‌شناسند
به گزارش خدمت؛ سیدمهدی هاشمی، در خصوص ارسال نامه دیوان عدالت اداری به فدراسیون جهانی تیراندازی، اظهار داشت: برای پیشگیری از ورود مجامع جهانی به موضوع تیراندازی نواب نوری، نامه‌ای را به فدراسیون جهانی ارسال کرده است و عنوان کرده این موضوع در دادگاه ایران حل شده و نیاز به ورود آن‌ها نیست. با این‌کار مسیر تعلیق برداشته می‌شود و بهانه‌ای دست مجامع بین‌المللی نخواهد بود. اگر وزارت ورزش در کوتاه‌مدت به رای تمکین کند، قضیه داخلی حل می‌شود؛ اما اگر تمکین نکند که ظاهرا بنا هم بر عدم تمکین است، فدراسیون جهانی با جدیت بیشتری ورود می‌کند. تا حالا وزارت ورزش به بهانه حکم دادگاه این اقدامات را انجام داده بود؛ اما از اینجا به بعد این حکم لغو شده است.

وی در ادامه افزود: فدراسیون تیراندازی آسیا و جهان، با گذشت 7 ماه از معرفی سرپرست، من را به‌عنوان رئیس می‌شناسند و در مکاتبات خود اعلام کردند که از نظر آن‌ها رئیس فدراسیون تیراندازی ایران، هاشمی است.

هاشمی تصریح کرد: اگر این موضوع حل نشود، تیراندازی دچار چالش جدی می‌شود و نه ورزشکاران می‌توانند ثبت‌نام کنند و نه در جلسات شرکت کنند. دود این موضوع در کوتاه‌مدت به چشم تیراندازان و در طولانی‌مدت به چشم ورزش کشور خواهد رفت.

وی در خصوص این‌که مسئولان وزارت ورزش عنوان کردند که مجمع باید درباره رای دیوان تصمیم بگیرد و این تناقض با تصمیم قبلی وزارت ورزش است، گفت: ما اساسنامه داریم که اساس و بستر کار فدراسیون است. احترام مجمع بر همه واجب است. پیش از این گفتم که اگر وزیر بر اجرای حکم دیوان اصرار دارد، پیشنهاد می‌کنم که مجمعی برگزار و در آن نظر مشورتی گرفته شود. این پیشنهاد توسط وزیر پذیرفته نشد؛ لذا یک مجمع مشورتی با حضور 21 هیات استان صاحب رای برگزار شد و 19 نفر بر ادامه حضور من تاکید داشتند. ما این را به‌عنوان نظر مشورتی گرفتیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: برگزاری مجمع یک روال دارد و باید یا رئیس فدراسیون درخواست دهد و وزیر موافقت کند یا این‌که بیش از یک‌سوم اعضا درخواست مجمع دهند تا برگزار شود. در حال حاضر هم برای برگزاری مجمع، یا بنده به‌عنوان رئیس فدراسیون باید درخواست دهم و یا این‌که یک‌سوم اعضا درخواست خود را به وزارت اعلام کنند.

وی یادآور شد: ممکن است رئیس فدراسیون تخلف کرده باشد که در این صورت وزیر می‌تواند شخصا رئیس را برکنار کند و هم مجمع اختیار عزل را دارد. حتی ممکن است رئیس بخواهد استعفا دهد که در این صورت مجمع در خصوص پذیرش و یا رد استعفا تصمیم می‌گیرد؛ ولی درحال حاضر نه رئیس تخلف کرده و نه قصد استعفا دارد.

هاشمی عنوان کرد: مسئولان وزارت ورزش طوری با الفاظ بازی می‌کنند که شبهه ایجاد کنند. نظر مجمع در چارچوب اساسنامه و موضوع مهم است. آن‌ها به استناد حکم دیوان سرپرست انتخاب کردند، چطور آن زمان نظر مجمع مهم نبود و حکم دیوان اهمیت داشت؟ اما الان که حکم دیوان لغو شده است، مجمع باید تصمیم بگیرد!؟ اول باید اشکال را برطرف کنند و بعد اگر قرار است مجمع برگزار شود، در چارچوب اساسنامه انجام شود و چه بسا بنده در جایگاه رئیس فدراسیون قرار بگیرم و چند ماه دیگر تصمیم به استعفا بگیرم و در آن شرایط مجمع تصمیم می‌گیرد.

وی افزود: مبنای فعالیت و اقدامات ما اساسنامه است و اگر قبول است، چرا به حکم دیوان استناد شد؟ الان هم که حکم دیوان آمده است، چرا به آن توجه نمی‌کنند؟ بهتر است بیش از این موضوع را ادامه ندهند تا چالش‌های بیشتری ایجاد نشود.

هاشمی در خصوص این‌که وزارت ورزش عنوان کرده هنوز حکم قطعی را از دیوان دریافت نکرده، گفت: این‌ها می‌گویند حکم ابلاغ نشده است. این بهانه هم برای یک‌روز، دو روز و حتی یک‌ماه کافی است؛ بعد از آن می‌خواهند چه تصمیمی بگیرند؟ آیا وزیر و معاونانی که از ترس انفصال می‌گفتند باید حکم دیوان را اجرا کنیم، این‌بار هم که حکم قطعی صادر شده را تمکین می‌کنند؟

از دو ماه پیش مشخص بود حکم دیوان لغو شده است؛ چطور وقتی دیدند این موضوع در دستور کار دیوان است، سریع انتخابات را پیش بردند؟ حکم ریاست من را که رئیس قانونی بودم، بعد از دو ماه صادر کردند؛ اما حکم دادگر را دو روزه صادر کردند. مشخص است که این رفتار سیاسی و دور از یک مقام ارشد سیاسی در سطح وزیر است و هم مغایر با اساسنامه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مگر برای تغییر آیین‌نامه، تمدید و تغییر در زمان ثبت نام و یا اجرای حکم دیوان نظر مجمع گرفته شد؟ این مشخص است که با دیدگاه و تفکر خاص موضوع را پیگیری می‌کنند. این انتخابات باطل است. دوره مدیریت من چهارساله است و هر چه تاخیر ایجاد شود، به دوره ریاست من اضافه می‌شود. اگر بنا داشته باشند این موضوع ادامه داشته باشد، این مشکلات و عقب‌ماندگی‌ها قابل شکایت و پیگیری است و این خسارت‌ها قابل احصا خواهد بود. باید به قانون تمکین شود و در چارچوب قانون فعالیت‌ها را به پیش ببرند. بهتر است بیش از این فدراسیون را دچار چالش نکنند تا تاخیری در کار فدراسیون ایجاد نشود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 74813
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟