شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 17 Mar 2018
۰

کابینه دولت دوازدهم در پی منافع شخصی و گروهی نباشد

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
یک نماینده مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نا کارآمدی وزرا و عدم تحقق برنامه کابینه در دولت یازدهم تاکید کرد: لازمه تحقق اهداف، انتخاب افرادی است که در پی منافع شخصی و گروهی خود نباشند.
کابینه دولت دوازدهم در پی منافع شخصی و گروهی نباشد
به گزارش خدمت؛ هدایت اله خادمی، در برنامه رویداد رادیو گفتگو، مهم‌ترین الزامات کابینه دوازدهم را در دست گرفتن اقدامات توسط افراد کاردان عنوان کرد و افزود: دولت برای این‌که به اهداف دست یابد و برنامه ششم توسعه را اجرا و قول‌هایی که به مردم داده است را محقق نماید، شایسته‌سالاری و انتخاب افراد لایق را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم دولت بتواند مشکلات مردم را حل کند. حق مردم ایران نیست که اکثر جوانان تحصیل کرده آن‌ها بیکار باشند؛ بنابراین لازمه تحقق اهداف، انتخاب افرادی است که در پی منافع شخصی و گروهی خود نباشند.

خادمی گفت: اگر رئیس‌جمهور افرادی لایق را برای مسئولیت وزارتخانه‌ها انتخاب کند، خواهد توانست شعار‌های انتخاباتی را عمل کرده و قولی که به مردم داده است را جامه عمل بپوشاند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس، در رابطه با احتمال تفکیک وزارتخانه‌ها قبل از تشکیل کابینه دوازدهم گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب، وزرا همان افراد قبلی بوده‌اند و در نتیجه به مشکلات اساسی برخورد کرده‌ایم.

خادمی ادامه داد: وزرا به کارکنان خود اعلام می‌کنند که برنامه‌ای ارائه دهند، ولی متاسفانه آن را اجرا نمی‌کنند و مجلس شورای اسلامی نیز نظارتی بر کار وزرا ندارند و از طرفی این افراد نیز پاسخگو نیستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سیاسی شدن نقاط حساس دولت گفت: کار به‌دست افراد کاردان سپرده نشده است. مجلس باید باندها و گروه‌ها را در نظر نگرفته و به شایسته‌سالاری و منافع کشور توجه کند.

خادمی با بیان این‌که دولت در شایسته گزینی با مجلس همراهی نمی‌کند، خاطرنشان کرد: دولت افرادی را جزو باندها و گروه‌ها به مجلس معرفی می‌کند و فراکسیون‌های مجلس نیز وضعیت را کاملا سیاه و سفید می‌بینند.

خادمی در پایان گفت: دولت حتی در تامین کمیسیون‌ها دخالت می‌کند؛ بنابراین بنده به‌عنوان یک نماینده به جای وکالت مردم، اقدام به وکالت دولت کرده و همراهی با دولت را به اشتباه اجرایی می‌کنم.

منبع: مهر
کد مطلب: 72345
نام شما

آدرس ايميل شما

9 روش کاهش کلسترول خون در نوروز
مصرف "چای" این ۷ عارضه و بیماری را به‌همراه دارد
اختلال عملکرد کلیه در زنان، شایع‌تر از مردان است