شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 17 Mar 2018
۰

ذوالفقارنسب: فوتبال ایران گلخانه‌ای است

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
پیشکسوت تیم ملی معتقد است که فوتبال ایران به‌صورت گلخانه‌ای است و ساختار درستی را طی نمی‌کند.
ذوالفقارنسب: فوتبال ایران گلخانه‌ای است
به گزارش خدمت؛ بیژن ذوالفقار نسب -سرمربی سابق تیم ملی- درباره عملکرد تیم ملی جوانان در مسابقه‌های جام جهانی کره جنوبی اظهار کرد: در بازی نخست، تیم خوب و با برنامه وارد زمین شد. آن‌ها توانستند در طول ۹۰ دقیقه، بازی را در دست بگیرند و به پیروزی برسند؛ اما در دیدارهای بعدی، شاگردان پیروانی شروع خوبی داشتند؛ اما در نیمه دوم نتوانستند برتری خود را حفظ کنند و کم آوردند.

وی درباره عدم موفقیت تیم ملی در جام جهانی اظهار کرد: تیم ما تجربه بازی بین‌المللی ندارد. این تیم از لحاظ فنی کمبودها و کاستی‌هایی را دارد که مهم‌ترین آن عدم شناخت قابلیت‌های انسانی است. فوتبال ما هنوز به رشد کافی نرسیده است. سطح فوتبال ما با دنیا تفاوت دارد. فوتبال ما از لحاظ ساختاری روند درستی را طی نمی‌کند.

ذوالفقارنسب افزود: فوتبال ایران به‌صورت گلخانه‌ای است. ما ۲۰-۳۰ بازیکن را برای مسابقه‌های مهم در نظر می‌گیریم و بر روی آمادگی آن‌ها کار می‌کنیم؛ در حالی‌که همه بازیکنان باید رصد شوند. فدراسیون باید باشگاه‌ها را ملزم کند تا آکادمی‌های فوتبال خود را جدی بگیرد تا هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ ذهنی رشد پیدا کنیم. یک تیم با دو ماه تمرین، آماده مسابقه‌های جهانی نمی‌شود.

سرمربی سابق تیم ملی درباره عملکرد امیرحسین پیروانی عنوان کرد: پیروانی خیلی برای این تیم و جوانان زحمت کشیده است. در ایران مربی‌ای که برای جوانان این‌گونه وقت بگذارد کم داریم. به نظر من باید حداقل ۳۰ مربی همانند پیروانی داشته باشیم تا بتوانیم در رده جوانان، نتایج درخور و مناسبی بگیریم. تیم ملی ما آبروی کشور ماست. باید آن را جدی بگیریم.

منبع: مشرق
کد مطلب: 71140
نام شما

آدرس ايميل شما

9 روش کاهش کلسترول خون در نوروز
مصرف "چای" این ۷ عارضه و بیماری را به‌همراه دارد
اختلال عملکرد کلیه در زنان، شایع‌تر از مردان است