شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰
شاکری در گفت‌وگو با خدمت؛

شورای شهر در دوره چهارم تخصصی‌تر عمل کرد/ ریاست شورای شهر در رفع مشکلات تهران تاثیر زیادی داشت

يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
عضو شورای شهر تهران گفت: تهران در چند سال اخیر تحولی بزرگ در عرصه های مختلف شهری داشته است.
شورای شهر در دوره چهارم تخصصی‌تر عمل کرد/ ریاست شورای شهر در رفع مشکلات تهران تاثیر زیادی داشت
مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران، در گفت‌وگوی اختصاصی با خدمت، در خصوص عملکرد شورای شهر تهران اظهار داشت: آغاز دوره چهارم شورای شهر تهران همزمان با شروع برنامه 5 ساله دوم شهرداری تهران بود و شروع کار شورا با این برنامه مدوّن یک آغاز مبارک بود.

وی با اشاره به افزایش تعداد نماینده‌های شورا و تأثیر آن در کارشناسی‌تر شدن امور قبل از این دوره 3 کمییسون تخصصی وجود داشت که موجب فشرده شدن امور می‌شد، اما در دوره چهارم به 6 کمیسیون ارتقاء یافت که باعث افزایش سطح بررسی‌های تخصصی معضلات شهر گردید.

عضو شورای شهر تهران، با اشاره به تحول جدی شهر تهران در چند سال اخیر در رفع معضلات شهری بیان کرد: برای مثال در خصوص فضای سبز از شاخص 9 متر برای هر نفر به 15 متر برای هر نفر رسیدیم و یا در حمل و نقل ریلی به وضعیت قابل توجهی دست پیدا کردیم که نسبت به دوره‌های اول شورای شهر قابل مقایسه نیست.

شاکری درخصوص اولویت ارتقاء خطوط مترو برای اعضای شورای شهر تصریح کرد: با وجود این‌که دولت در تخصیص سهم خود در ارتقاء خطوط مترو کم‌کاری کرده است و این فشار را بر روی شورای شهر و شهرداری انداخته است؛ اما نسبت به دوره‌های اول شورا خطوط حمل و نقل ریلی 2.5 برابر افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص مدیریت شورای شهر تهران اظهار داشت: دکتر چمران فردی متخصص در حوزه مسائل شهری است و تسلط ایشان بر قوانین توانست در رفع سریع و دقیق مشکلات کلانشهر تهران کمک قابل توجهی کند.
کد مطلب: 68416
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟