شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

دریافت 430 هزار میلیارد تسهیلات توسط طبقه خاص

يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
آل اسحاق با بیان این‌که در حوزه بانکی، یک عده ذی‌نفع وجود دارد، اظهار داشت: این ذی‌نفع‌ها مانع بازدارندگی می‌شوند واجازه نمی‌دهند که قوانین مناسب برای بازگرداندن پول بدهکاران وضع شود.
دریافت 430 هزار میلیارد تسهیلات توسط طبقه خاص
به گزارش خدمت؛ سید یحیی آل اسحاق، نظام بانکی را یکی از چالش‌های بزرگ کشور خواند و تأکید کرد: اصل نظام بانکی در سیاست‌ها، مدیریت، خط مشی و مسائل متعدد آن چیزی نیست که باید باشد و امروزه کسی نیست که در مسائل اقتصادی نگاهی داشته باشد و به چالش و نارسایی نظام بانکی توجه نداشته باشد.

آل اسحاق با تاکید بر این‌که نظام بانکی باید تغییر جدی کند، خاطر نشان کرد: یکی از این مسائل مربوط به معوقه‌ها است که وقتی در این معوقه‌ها ریز می‌شویم می‌بینیم که چه کسانی حجم عظیمی از تسهیلات را گرفته و پس نمی‌دهند.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نيروهای انقلاب اسلامی، با اشاره به این‌که یک طبقه خاص 430 هزار میلیارد تسهیلات از نظام بانکی گرفته‌اند، اظهار داشت: بالای 80 درصد این مبلغ را تنها چند واحد حقیقی و حقوقی گرفته‌اند و این‌ها معمولا کسانی هستند که به دلایل ارتباطات، اقتدار و روابطشان پول را پس نمی‌دهند و دلیلش هم این است که ارزش پول در بازار به مراتب بالاتر از آن چیزی است که گرفته‌اند.

آل اسحاق با ذکر یک مثال عنوان کرد: اگر قیمت پول در بازار 25 درصد بشود آن‌ها با 15 درصد می‌گیرند.

وی با بیان این‌که دسته‌ای دیگر از این افراد کسانی بودند که فکر می‌کردند می‌توانند به نام تولید سود کنند؛ ولی پول را وارد کار ساختمان‌سازی کردند، اظهار داشت: حالا که بازار ساختمان خراب شده و آن‌ها نمی‌توانند واحدها را بفروشند در نتیجه پول آن را هم نمی‌توانند پس بدهند و برخورد با این قضیه چاره ای جز یک اقدام انقلابی و قاطع ندارد.

وی تصریح کرد: تا زمانی‌که بحث معوقات به دلایل مختلف که انجام شده سامان پیدا نکند یکی از آشفتگی‌های نظام بانکی همین قضیه است و نظام بانکی سامان پیدا نخواهد کرد.

آل اسحاق با تاکید بر این‌که درحوزه‌های اقتصادی به‌ویژه در حوزه بانکی یکسری ذی نفعان وجود دارند، اظهار داشت: ذی‌نفعان بازدارنده هستند و اجازه نمی‌دهند که وضع نظام بانکی عوض شود؛ زیرا اگر عوض شود دیگر خودشان نیستند و نمی‌توانند بهره ببرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این ذی‌نفعان با تمام توان ایستاده‌اند که وضع نظام بانکی عوض نشود و تا اقدام قاطع نشود این‌ها به کار خود ادامه می‌دهند.

منبع: مشرق
کد مطلب: 64296
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود