شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

قوه قضائیه منتظر دولت برای برخورد با حقوق‌های نجومی نماند

شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
نماینده ادوار مجلس، با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق‌های نجومی ابراز داشت: دولت می‌گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می‌گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند؛ زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.
قوه قضائیه منتظر دولت برای برخورد با حقوق‌های نجومی نماند
به گزارش خدمت؛ احمد توکلی، با بیان این‌که مسئله فیش‌های نجومی و مبارزه با فساد، ریشه‌دار است، گفت: وقتی چندین سال پیش دستور هشت ماده‌ای مبارزه با فساد را ابلاغ کردند، هنوز این میزان کرختی ایجاد نشده بود.

وی افزود: با توجه به این‌که فساد سیستمی شده است، مردم نیز به دستگاه‌های رسیدگی کننده خوشبین نیستند.

نماینده ادوار مجلس، با بیان این‌که همه مردم در منازل‌شان افراد حقوق‌بگیر دارند، اظهار داشت: مردم نسبت به دریافتی و اندازه مبالغ حقوق حس شخصی دارند. اولین‌بار اعلام کردم یک فرد ماهیانه 35 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرده است. آن فرد گفت که اگر این دریافتی را نداشته باشیم، زندگی‌ام نمی‌چرخد! بعدا مشخص شد آن فرد 57 میلیون تومان حقوق می‌گرفته است.

وی بیان داشت: چون همه مردم نسبت به این موضوع حسی داشتند، یک تنفر عمومی نسبت به این موضوع پیدا شد. سرمایه دیگری که وجود داشت، حمایت رهبری است. رهبری به هیئت دولت گفت که باید در این خصوص ضوابط تعیین کنید و دفتر من هم پیروی کند؛ اما دولت کاری در این زمینه انجام نداد؛ در حالی‌که کار دولت، دفاع از حقوق شهروندی است.

توکلی با تصریح بر این‌که رسیدگی به پرونده‌های مالی، ذاتاً طولانی است، گفت: در حال حاضر دارم درباره پرونده احکام دادگاه آمریکا و رشوه‌دهی توتال به یک مقام ایرانی مطالعه می‌کنم؛ می‌بینم از سال 2006 تا سال 2013، این موضوع طول کشیده است. پرونده استات اویل نیز 5 الی 6 سال طول کشیده است.

وی با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق‌های نجومی ابراز داشت: دولت می‌گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می‌گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند؛ زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 58793
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود