سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

گزارش تصویری مراسم تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۳۶
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: زورگویان جهانی در اجرای «پروژه ایران هراسی» ناکام خواهند ماند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم كل قوا، صبح امروز در مراسم مشترك دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی، افسران جوان و جوانان پرشور و مؤمن بخشهای مختلف كشور را پیشگامان حركت به سمت دنیایی سرشار صلح و عدالت و دوستی خواندند و تأكید كردند: زورگویان جهانی در اجرای «پروژه ایران هراسی» ناكام خواهند ماند چرا كه اقتدار ملی جمهوری اسلامی، نه تنها تهدیدی برای ملتها نیست بلكه الگویی برای پیشرفت و عزت و افتخار ملتها به شمار می آید.
در ابتدای ورود فرمانده كل قوا به میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی در نوشهر، سرود ملی جمهوری اسلامی نواخته شد.
ایشان همچنین در مقابل یادمان شهدا، برای شهیدان سرافراز میهن اسلامی بویژه شهیدان دلاور نیروی دریایی علو درجات مسئلت كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس از نیروهای مستقر در میدان سان دیدند و جانبازان حاضر در مراسم را مورد تفقد قرار دادند.
فرمانده كل قوا در این مراسم، تأثیر تعیین كننده نیروهای مسلح در حفظ امنیت ایرانِ بزرگ و آمادگی این نیروها را برای ایثار جان خود در راه دفاع از نظام و كشور، عوامل اساسی اهمیت فراوان و احترام شایسته ای خواندند كه ملت و نظام برای نیروهای مسلح قائلند.
ایشان، جوانان برومند دانشگاههای افسری ارتش را از پایه های مستحكم اقتدار جمهوری اسلامی ایران برشمردند و با اشاره به ضرورت افزایش روزافزون قدرت كشور در دنیای پركشمكش كنونی افزودند: نیروهای مسلح خط مقدم و نشانه آشكار اقتدار ملت ایرانند.
حضرت آیت الله خامنه ای، دستیابی به اقتدار حقیقی را حق و وظیفه هر ملت دانستند و افزودند: ایمان به خدا، عنصر اصلی اقتدار حقیقی است كه در پرتو آن، «عزم و اراده و معنویت» و پیشرفت «علمی - سیاسی و اقتصادی» نیز بوجود می آید.
فرمانده كل قوا، شكست مفتضحانه رژیم صهیونیستی را در مقابله با «جوانان مؤمن لبنان و مردم با ایمان غزه» و ناكامی امریكا در جنگ با مردم عراق و افغانستان را، دلایل محكمی برای اثبات ناكارآمدی اقتدار متكی بر «سلاح و زور و پول» خواندند و تأكید كردند: سقوط، سرنوشت اجتناب ناپذیر زورگویانی است كه خواسته های خود را بر ملتها تحمیل می كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به اذعان دشمنان ملت ایران به اقتدار جمهوری اسلامی خاطرنشان كردند: هدف اصلی بیگانگان از اعتراف به اقتدار ملت ایران، پیشبرد پروژه ایران هراسی در منطقه و جهان است.
ایشان، پیشرفتهای دفاعی ایران را غیرقابل مقایسه با 30 سال پیش خواندند و خطاب به افسران جوان نیروهای مسلح گفتند: عزیزان من! قله پرافتخاری كه امروز شما در آن قرار دارید، سی سال پیش، حتی در خوشبینانه ترین نگرشها، قابل پیش بینی نبود.
حضرت آیت الله خامنه ای، پیشرفت علمی – پیشرفت تسلیحاتی – خودباوری – اعتماد به نفس ملی و انسجام و افتخار، در بخشهای مختلف را از نشانه های اقتدار جمهوری اسلامی برشمردند و خاطرنشان كردند: البته دشمن قادر نیست این واقعیات را انكار كند اما هدف اصلی او از اشاره به این حقایق، ترساندن ملتها و كشورهای دیگر از جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده كل قوا تأكید كردند: اقتدار عظیم جمهوری اسلامی، رزمایشها، موشكها و امكانات پیشرفته دفاعی ایران، برای همسایگان ما و هیچ یك از ملتهای جهان تهدید نیست بلكه در حقیقت فرصتی است كه راه پیشرفت و افتخار را به آنها نشان می دهد و به آنها می آموزد كه عزت و اقتدار با وابستگی به امریكا و خریدهای بی پایان تسلیحاتی به دست نمی آید بلكه متكی بر ایمان، اعتماد به نفس و جوشش از درون است.
رهبر انقلاب اسلامی، آینده جهان را متعلق به ملتهای مؤمن دانستند و خاطرنشان كردند: در پرتو عزم و اراده پولادین و اهداف درست ملتهای مؤمن و استقلال طلب، جهانی عاری از تجاوز و تعدی بوجود خواهد آمد كه در آن از مسابقه تسلیحاتی یا مسابقه وحشت خبری نخواهد بود.
ایشان جوانان ایران اسلامی را پیشگامان ایجاد چنین جهانی برشمردند و افزودند: «صلح و سعادت و عدالت»، پیام نو و روشن ملت ایران برای همه ملتها است و جوانان پرشور این سرزمین بزرگ، برای تحقق این پیام باید با همه ظرفیتهای وجودی خود در میدان تلاش و پیشرفت، حاضر باشند.
فرمانده كل قوا، در بخش دیگری از سخنانشان حضور در صف مقدم دفاع از كشور و خدمت به ملت را «امتیاز و افتخار بزرگ» نیروهای مسلح خواندند و به آنها توصیه كردند: پژوهش و علم آموزی را جدی بگیرید و روزبروز امتیازات برجسته و افتخارات مثال زدنی خود را افزایش دهید.
فرمانده كل قوا، نیروی دریایی را یك نیروی راهبردی برشمردند و با اشاره به فرماندهی خوب و ظرفیتهای فراوان این نیرو برای پیشرفت بیشتر، استمرار افزایش توانمندیهای نیروی دریایی را مورد تأكید قرار دادند.
ایشان، ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی، را فرزندان خانواده بزرگ ملت ایران خواندند و استمرار همدلی و وحدت و مهربانی مجموعه نیروهای مسلح را ضروری دانستند.
در ادامه مراسم مشترك دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش، دانشجویان جدید، در دفاع از اسلام و انقلاب و مرزهای ایران عزیز سوگند مشترك یاد كردند.
سپس جمعی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان، فرماندهان نمونه و دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاههای ارتش، هدایا، جوایز، و سردوشی خود را از دست فرمانده كل قوا دریافت كردند.
در این مراسم همچنین امیردریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن خیرمقدم به فرمانده كل قوا اعلام كرد دانشگاههای نیروهای مسلح، كانونهای معنویت، تعهد، دانش و كارآمدی نظامی بشمار می روند و افسران جوان مظهر نظم، انضباط، تخصص، ابتكار و اقتدار هستند.
در ادامه مراسم، دریادار دوم جعفری تهرانی، فرمانده دانشگاه علوم دریایی، گزارشی از روند ارتقای «دانش تخصصی و كارآمدی نظامی» و تعمیق معنویت دانشجویان دانشگاه علوم دریایی بیان كرد.
قرائت خطابه دانشجویان قدیم و جدید، اعطای پرچم دانشگاه به نماینده دانشجویان جدید، اجرای سرود افتخار ایران بصورت همخوانی و تمرین میدانی از دیگر برنامه های دانشجویان افسری در سومین مراسم مشترك دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای ارتش بود.
در پایان این مراسم، یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.
کد مطلب: 772
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟