سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

تصاویر مقام معظم رهبري در استان مازندران در سال‌های 1363 و 1372

دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۰۶
مي‌گفتند هرجا كه برويد جاي پايت گل مي‌ريزند و هواي حضورت را به گلاب معطر مي‌كنند اما نديده بودم، شنيده بودم با آمدنت شور و شوق به پا مي‌شود و اشك چشم بي‌اختيار مي‌ريزد اما نديده بودم مي‌گفتند مردم براي ديدنت سر از پا نمي‌شناسند اما ...

به گزارش "خدمت"، اين روزها ثانيه‌ها قصد طي شدن ندارند و دقايق سپري نمي‌شوند تا به لحظه ديدار برسيم.
اين روزها صداي تيك و تاك ساعت را چه واضح مي‌شنويم و چه ساده انتظار مي‌كشيم.
مي‌گفتند هرجا كه برويد جاي پايت گل مي‌ريزند و هواي حضورت را به گلاب معطر مي‌كنند اما نديده بودم، شنيده بودم با آمدنت شور و شوق به پا مي‌شود و اشك چشم بي‌اختيار مي‌ريزد اما نديده بودم مي‌گفتند مردم براي ديدنت سر از پا نمي‌شناسند و به جوش و خروش مي‌افتند اما ...
اما ديدم، آقا هنوز نيامدي اما مردم شهرم را در جوش و خروش مي‌بينم، مردمان شهر من اين روزها بي‌اختيار لبخند مي‌زنند و بي‌اختيار شادي مهمان سيمايشان است.
يكي شيريني پخش مي‌كند و آن يكي جارو به دست جلوي مغازه‌اش را تميز مي‌كند، آن يكي پرچمي به دست گرفته و جواني از درختي بالا مي‌رود تا پرچم سه رنگ كشور را به اهتزار درآورد.
مادري را مي‌بينم كه سراسيمه مي‌گردد و در جواب كنجكاويم مي‌گويد: پسرم براي آمدن آقا پيشاني بند لبيك يا خامنه‌اي مي خواهد و به دنبال برآوردن خواسته‌اش هستم.
پيرزني را مي‌بينم كه به جمعيت پر از همهمه با حسرت مي‌نگرد، مي‌گويم مادر به چه نگاه مي‌كني، گفت: كاش پاي سالم داشتم مي‌رفتم كمكشون، بعد با بغضي ناشي از خوشحالي گفت: مي‌گويند آقا داره مياد اينجا، حقيقت داره، وقتي با سر تاييدش مي‌كنم، اشك شوق بر صورت چروكيده‌اش مي‌غلتد.
مردمان شهر من اين روزها بي‌تابند، بي‌تاب حضور گرمت در شهر و كنارشان، اين روزها گرد روزمرگي از صورت مردمان شهرم زدوده شده و لبخند چاشني لبانشان است.
چالوس را اشتياقي وصف ناشدني در برگرفته و زن و مرد و پير و جوان منتظر روز موعودند تا بيايي.
راستي آقا، كاش بيشتر مي‌ماندي، براي اين مردم دلگرفته و پرشور اما عاشق ولايت كه تنها با نامت اينگونه بي‌تاب و شادند بي‌شك حضورت زندگي‌بخش و زندگي‌آفرين است.
يكي از دانشجويان شهرم گفت: مگر مردم چالوس چه كرده‌اند كه اين توفيق نصيبشان شده است.
وي با ابراز خرسندي اظهار داشت: خانواده‌ام به من غبطه مي‌خورند كه در چالوس هستم و توفيق زيارت آقا را دارم.
مراد دل‌ها با مردم اين ديار چه كرده‌اي كه اين چنين انتظار آمدنت را مي‌كشند تا اگر شد لحظه‌اي در آن همهمه و هياهو سيماي نوراني‌ات را ببينند.
لبخندهاي با معنا، اشتياق بي‌اختيار، ذوق وصف‌ناشدني و ... اينها اين چند روز مهمان روز و شب مردم شهر چالوس است، مردمي كه شش سال پيش اين روزها را تجربه كردند اما به مراد دلشان نرسيدند و امروز بي‌تاب‌تر و با اشتياق تر ثانيه‌ها را طي مي‌كنند و اگر خدا بخواهد اين بار يارمهربانشان را در كنار خود ببينند.
چالوس سراسر شادي و نشاط است و همه و همه از شهردار و شهروند، از رييس و مرئوس، از بزرگ و كوچك، از پيرمرد و پيرزن گرفته تا كودكان و دانش آموزان و دانشجويان و ديگر جوانان همه با هم با اتحادي زايدالوصف آمده‌اند تا گوشه‌اي از كار را بگيرند و آنچه از بنيه مالي، جاني و معنوي دارند را در طبق اخلاص نهادند تا به روز موعود برسند.
روز موعود نزديك است، خدايا نفسي بده تا برسيم به آن روز.
گنجينه واژگانم ته كشيده است، اصلا كدام واژه را ديدي كه اين روزها را معنا كند، كدام كلمه اين عشق را ترسيم مي‌كند.
اين روزها كوچه پس كوچه‌هاي شهر چالوس لبريز از حس اتحاد است. امروز خيابان‌هاي شهر من زيباتر از هميشه صبح را به من لبخند مي‌زنند و گل و بوته‌هاي آن نيز گويا شاداب‌تر به نظر مي‌رسد.
اين روزها مسئولان شايد با اشتياق اما با اضطراب‌تر به نظر مي‌رسند.
پاي صحبت‌هاشان كه مي‌نشيني مي‌شود شوق را در چشمانشان ديد اما ميزباني وظيفه سترگي است و اين وظيفه وقتي به حد اعلاي خود مي‌رسد كه بداني مهماني چون ولي امر مسلمين داري و در كنار آن مردمي كه چشم و گوششان منتظر يك نويد است.
فرماندار چالوس نيز اين روزها بي‌تاب است، وقت صحبت زيادي ندارد؛ مي‌گويد: نيازي به حرف‌زدن نيست، امروز روز عمل است و بايد در عمل نشان دهيم كه عاشق ولايت بودن يعني چه، امروز بايد از اين گود امتحان سربلند بيرون بياييم.
تورج علي‌نيا ادامه داد: بي شك اين توفيق بزرگي است كه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌اي براي ديدار با مردم شهرستان چالوس به اين شهر سفر مي‌كنند و توفيق وصف ناشدني براي همه ماست كه افتخار ميزباني اين شمع پرفروغ كشور را داريم.
وي همچنين تصريح كرد: از ساعت‌هاي اوليه پنج‌شنبه شب كه اين خبر مسرت‌انگيز به ما رسيد تا به امروز سعي شده است تمام امكانات و تدابير لازم در خصوص سفر مقام معظم رهبري انديشيده و مهيا شود تا به بهترين شكل بتوانيم از ايشان استقبال كنيم.
علي‌نيا خاطرنشان كرد: جلسات متعددي با مسئولان شهرستان مثل امام جمعه، نماينده مجلس، شهردار و رئيس شوراي شهر برپا شده و در آن مهم‌ترين مشكلات شهرستان را آسيب‌شناسي كرديم و به هفت دغدغه اصلي رسيده‌ايم.
وي در اين خصوص به اختصار گفت: موضوعات فرهنگي، تغيير ديد ملي به شهرستان، جابه‌جايي مكان‌هاي نظامي كه تنها به دستور ايشان قابل اجرايي شدن است و موضوعاتي از اين دست از جمله مواردي است كه به حضور حضرت خواهد رسيد تا ايشان با چاره انديشي‌ها و لطف و عطوفتي كه به مردم دارند، در خصوص آن تصميم‌گيري كنند.
علي‌نيا اظهار داشت: اقدامات تبليغي، فني‌، تهيه خودرو، نصب داربست، اطلاع رساني، كارهاي نرم افزاري و اقدامات سخت افزاري در شهرستان انجام شده و لحظه به لحظه بر اشتياق همه اهالي شهرستان چالوس و حتي شهرستان هاي اطراف نيز افزوده مي‌شود.
وي در پايان بيان داشت: نيازي به ذكر اين مطلب نيست كه مردم در آن روز حضور پرشور داشته باشند، زيرا اين روزها مردم به صورت خودجوش و جهادي خود در حال مهيا كردن امكانات استقبال از رهبر هستند و در ميعادگاه ورزشگاه هفت تير شهر چالوس در 15 مهر ماه جاري حماسه‌اي پرشور از حضور را رقم خواهند زد و دنيا اين بيعت مجدد مردم شهرستان چالوس را با رهبر فرزانه انقلاب به نظاره مي‌نشيند.
اين روزها چالوس، همان قدمگاه نام آشناي شهدا انتظار گام‌هاي كسي را مي‌كشد كه بي‌شك همچنان كه نامش اينگونه بركت دارد حضورش خيري بزرگ را نصيب مردمان اين شهرستان و غرب استان مي‌كند.
خير و بركتي كه به واسطه حضور ايشان و تدابير لازم براي از بين بردن گرد محروميت از سيماي غرب مازندران كه در در زير سرسبزي خداييش نهان مانده است، خواهند داشت.
غرب استان مازندران كه به واسطه گردشگري بودن آن تنها نامي بزرگ را دارد اما حركتي اساسي براي رسيدن به توسعه پايدار در آن صورت نگرفته و امروز مردمان اين ديار اين محروميت را به گوش تنها اميدشان مي‌رسانند و براي رسيدن به آرزوي داشتني دياري پويا و رفاهي نسبي، از ايشان انتظار حضورش را مي‌شكند.
گزارش: لاله انگورج تقوي،

کد مطلب: 742
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟