چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 25 Apr 2018
۰

بوی برجام 2 می‌آید

سید منصور طاهری
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
خودتحریمی نهادهای تامین کننده امنیت کشور و به دنبال آن، اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر کنار گذاشتن صنعت نظامی کشور؛ تضعیف نیروی دفاعی و نظامی کشور و برآورده کردن مقصود غرب در دست کشیدن از صنعت موشکی و همان برجام 2 می باشد.
بوی برجام 2 می‌آید
به گزارش خدمت؛ در حالیکه پس از اعمال سال ها تحریم های ظالمانه و نامشروع علیه کشورمان، آمریکا و متعهدان غربی و حلقه به گوشش به شکست ساست های اوباما در تحمیل این تحریم ها اذعان داشتند؛ ظهور دولت یازدهم با شعار تعامل جهت رفع تحریم ها، این پیام صریح را به آمریکا داد که تحریم ها اثرگذار بوده و ما حاضر به مذاکره و پذیرش شروط شما هستیم.

علیرغم تأکیدات رهبری مبنی بر رعایت خطوط قرمز نظام و عدم مذاکره در زمینه ای غیر از موضوع هسته ای، اما نتیجه و محتوای مذاکرات چیز دیگری شد. ماحصل برجام آن چیزی نبود که ملت ایران و رهبری انتظار داشتند و با وجود اینکه تیم هسته ای چندین بار اذعان کردند که غیر از موضوع هسته ای، مذاکره ای صورت نگرفته؛ تنها پس از گذشت چند ماه و با اعلام رسمی اجرای توافق، دم خروسشان پیدا شد؛ آزادی جاسوس های امریکایی در بند ایران، یکی دیگر از موضوعات –به قول خودشان- «جانبی» برجام بود که تا روز مبادله، به آن اشاره ای نشده بود.

آمریکا که در مذاکرات هسته ای با وعده های توخالی و البته خوش بینی های دولت روحانی توانست با اعمال محدودیت های گسترده در صنعت هسته ای ایران، به مقاصد خود در برجام برسد بلافاصله از اعمال تحریم های جدید به بهانه آزمایش های موشکی و حقوق بشر روی آورد تا موضوع «برجام 2» نقل محافل شود.

قبول توافق FATF نشان داد که نتیجه مذاکرات نه رفع تحریم ها بلکه خودتحریمی و باز کردن راه نفوذ دشمنان بوده است تا بصوررت نرم و به کمک غربگرایان داخلی، مقاصد برجام 2 آمریکا یعنی محدود کردن صنعت دفاعی کشور حاصل شود.
از مفاد این توافق، منع تعامل بانک ها با ارگان ها و نهادهایی می باشد که در لیست گروه های تروریستی قرار دارند. در این بین، امریکا در حالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان را در لیست سیاه و نهادهای تروریستی قرار داده که خود و همپیمانان منطقه ای اش به وضوح از گروهک های تروریستی مانند النصره (جبهه فتح الشام)، منافقین و ... در منطقه حمایت می کنند و آنان را تامین مالی می کنند.

چگونه است که بانک های غربی در مراودات مالی با تروریست های منطقه آزادند ولی سپاه پاسداران و نهادهای وابسته به آن را که همواره به درخواست رسمی، مشروع و قانونی دولت های منطقه به یاری مظلومات شتافته ومانع از به قدرت رسیدن تکفیری هایی شده اند که شیعه، مسیحی، یهودی و حتی اهل سنت مخالف با عقاید خود را مرتد می دانند و سلاخی می کنند؛ تروریست نامیده و در اقدامی بیشرمانه و همسو با غرب توسط برخی بانک های داخلی، مورد تحریم قرار می گیرند!؟

در شرایطی که غرب و برخی شیخ نشین های منطقه در حال شارژ مالی گروه های تروریستی و اعزام آنان به مرزهای کشور جهت ایجاد نا امنی هستند آیا خودتحریمی پاسداران انقلاب اسلامی که بازوی امنیتی کارآمد نظام هستند نشان دادن چراغ سبز به معاندین نظام جهت ورود به کشور و ایجاد ناامنی و انجام ترور نمی باشد؟

آیا قبول توافق FATF، خودتحریمی نهادهای تامین کننده امنیت کشور و به دنبال آن، اظهارات دور از انتظار آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر کنار گذاشتن صنعت نظامی کشور؛ تضعیف نیروی دفاعی و نظامی کشور و برآورده کردن مقصود غرب در دست کشیدن از صنعت موشکی نیست؟ و آیا این همان برجام 2 یعنی تضعیف توان نظامی و دفاعی کشور و قطع حمایت از گروه های مقاومت منطقه نمی باشد؟

در پایان، جناب رئیس جمهور! از باب یادآوری؛ شما در سایه‌ی غرش موشک های سپاه بود که توانستید با کدخدا قدم بزنید و به قول خودتان از موضع برابر مذاکره کنید.
کد مطلب: 53143
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟
تنها یک ضربه به سر، خطر پارکینسون را افزایش می‌دهد
پشت پرده کودکی لاکچری‌باز‌ها